Jak fungují protektory ?

Protektory

Slouží k ochraně a absorpci nárazů, které by jinak zasáhly vaše tělo. Ať už je kupujete zvlášť, nebo jsou zahrnuty jako součást oblečení, vždy se ujistěte, že perfektně sedí na místě a neposouvají se, což by mohlo způsobit jejich nefunkčnost v momentě, kdy je nejvíce potřebujete a zároveň by to pro vás mohlo být při jízdě velmi nepohodlné.

Protektory jsou dostupné ve 2 stupních ochrany, která je určena dosaženým certifikátem podle evropských směrnic (EN 1621-1 a EN 1621-2)

Druhy protektorů

Lokty a kolena

Lokty i kolena jsou první na řadě, pokud spadnete z motorky, takže pokud si je chcete udržet ve zdraví, poskytněte jim dostatečnou ochranu.

Protektory hrudníku

Zabraňuje protlačení hrudníku a chrání před tupými nárazy. Ochrání hrudník, břicho a všechny životně důležité orgány zde umístěné.

Nohy

Už ne jenom ochrana kolen, pokud budete chtít být důslední a chránit své nohy ještě více, existují různé protektory pro část nohy od kotníku po koleno, které zabrání nebo zmírní míru nárazu.

Protektor zad

Protektor hrudníku bývá často podceňován, i když se zrovna zde nacházejí všechny životně důležité orgány. Další, nedostatečně oceněný je protektor zad a páteře. Páteř sama o sobě je potřeba ke zdravému pohybu, nehledě na to, že páteří prochází mícha, spojnice těla a mozku, určitě je velmi důležité, aby případný pád páteř přežila nepoškozená a proto nezapomínejte na pořádnou ochranu zad i páteře.