Proč samozatmavovací plexi ?

Samozatmavovací plexi

Neboli fotochromatické, což znamená, že mění barvu podle okolního světla. V případě, že se jedná o hledí, tak ztmavne nebo zesvětlá podle okolního UV záření. Jinak řečeno, pokud je helma s hledím uvnitř, nebo je zataženo, nebo špatné počasí, hledí zůstane světlé, pokud svítí slunce, hledí ztmavne. Fotochromatickým hledím se pyšní helmy Bell. Buď je obsaženo v helmě jako základní výbava, nebo lze dokoupit samostatně.

Jak rychle změní barvu?

Většina hledí ztmavne daleko rychleji, než zesvětlá, záleží nejenom na okolním světle, ale i na teplotě. Pokud je typický slunečný a jasný den, tak většinou maximálně ztmavnou během 20s

Jak to funguje?

Většina samozatmavovacích plexi dostupných na trhu mají technologii, která se nazývá Transitions. Tato technologie obsahuje barvu, která je citlivá na světlo, v případě většího světla se molekuly barvy semknou, změní strukturu a povrch, na kterém je barva nanesena ztmavne.

Výhody samozatmavovacího plexi

Pokud uvažujete o koupi moto přilby a zvažujete, zda si pořídit samozatmavovací plexi, určitě Vás budou zajímat výhody oproti sluneční cloně. Nejdůležitější bude ta, že plexi změní barvu samo, na základě okolního UV záření, takže nemusíte clonu stahovat nebo vytahovat. Další velkou výhodou je, že plexi reaguje na počasí, pokud stáhnete clonu, bude vždy stejně tmavá, samozatmavovací plexi ne, ztmavne, nebo zesvětlá podle intenzity slunečního záření. Chytré řešení pro ochranu zraku za všech možných podmínek.

Některé modely helem Bell jsou vybaveny samozatmavovacím plexi. K jiným lze dokoupit samostatně.